Хто любить м'ясо та овочі, приготовлені на грилі, той прагне отримати такий самий ефект і в домашніх умовах. При цьому хтось наголошує на здоровому харчуванні, а комусь просто подобаються соковиті страви з піджаристими смужками. Але й тим, й іншим у господарстві знадобиться сковорода-гриль.
Упізнати цей посуд можна за ребристим дном. Виявляється, залишати на продуктах смужки аж ніяк не головне його завдання. У такій будові є користь – наприклад, страви виходять дієтичнішими. А от на те, наскільки вони будуть смачні, впливає й матеріал сковороди, й антипригарне покриття, і навіть розмір посудини. Як правильно вибрати сковороду-гриль, які доповнення роблять її зручнішою та як доглядати за цим посудом, читайте в нашій статті.
Упізнати цей посуд можна за ребристим дном. Виявляється, залишати на продуктах смужки аж ніяк не головне його завдання. У такій будові є користь – наприклад, страви виходять дієтичнішими. А от на те, наскільки вони будуть смачні, впливає й матеріал сковороди, й антипригарне покриття, і навіть розмір посудини. Як правильно вибрати сковороду-гриль, які доповнення роблять її зручнішою та як доглядати за цим посудом, читайте в нашій статті.
Зміст
- Чим відрізняється сковорода-гриль від звичайної сковороди
- Сковорода-гриль – яка найкраща?
- Матеріали
- Антипригарне покриття
- Ручка
- Кришка
- Догляд за сковородами-гриль
- Рекомендації
Чим відрізняється сковорода-гриль від звичайної сковороди
Почнемо з того, що таке гриль. Це один зі способів приготування продуктів на вугіллі. Над розпеченим вугіллям розташовується решітка, де розкладають нарізані овочі, шматки м'яса чи птиці, гриби, рибу та морепродукти. Їжа готується швидко, набуває хрусткої скоринки, залишається м'якою всередині.У сучасних установках-гриль жар забезпечує вугілля, газовий пальник або електричний нагрівальний елемент. Це можуть бути габаритні стаціонарні пристрої або портативні прилади, які ставлять на стіл.
Сковорода-гриль імітує принцип приготування на решітці. Але не тільки: вона запозичила ще кілька плюсів гриля і до того ж має власні переваги.
- Використовується на звичайній плиті.
- Ребристе дно надає продуктам апетитного вигляду.
- Сік стікає у борозенки між ребрами та не заважає обсмаженню.
- Жир витоплюється та не потрапляє у страви, їжа стає дієтичнішою.
- Можна готувати без олії або з мінімальною її кількістю.
- Завдяки квадратній формі сковорода-гриль вміщує більше продуктів.
Сковорода-гриль – яка найкраща?
Як при виборі будь-якого посуду, та сковорода буде ідеальною, що підходить під ваші умови використання. Оцінюйте форму, розмір, конструкцію, додаткові можливості, матеріал. Потрібно подумати й про те, як вибрати сковороду-гриль для індукційної або склокерамічної плити.
За формою найвдалішою вважається прямокутна чи квадратна сковорода-гриль. На ній легко розмістити великі шматки м'яса або нарізані слайсами овочі. Для приготування риб'ячої тушки найбільше підходять овальні моделі. Круглі сковороди звичніші, у них можна смажити інгредієнти, нарізані відносно невеликими шматочками.
Розмір сковороди має відповідати розміру конфорки. Тільки у цьому випадку дно прогріється рівномірно, а стінки сприятимуть прогріванню страви з боків.Найпоширеніші розміри – 24 × 24 см, 26 × 26 см, 28 × 28 см. Водночас є маленькі сковороди-гриль зі стороною всього 12-20 см та більші, довжина сторони яких становить 30-33 см.
При виборі конструкції перше, на що потрібно подивитися, – висота ребер. Радимо надати перевагу високим ребрам: у такій сковороді краще витоплюватиметься жир і випаровуватиметься рідина.
На багатьох виробах є носик, щоб зливати зайвий жир та сік. Високі стінки кращі від низьких. Вони посилюють нагрівання та прискорюють приготування. Деякі моделі мають знімну ручку. Це заощаджує місце при зберіганні, крім того, сковорідка може бути формою для духовки.
Цікавими є секційні сковорідки, в яких можна готувати одночасно кілька страв. Зазвичай у них є рифлена гриль-секція та ще одна або кілька секцій з гладеньким дном.
Матеріали
Те, з чого виготовлений посуд для готування їжі, безпосередньо впливає на якість приготування та на смак страв. На сковородах-гриль продукти обсмажуються особливим чином, тому вимоги до матеріалів доволі високі.Чавун
Важкий, дуже міцний, зносостійкий матеріал – один з найкращих для сковорідок-гриль. Товстостінний посуд добре тримає тепло, нагрівання виходить рівномірним, їжа готується досить швидко.
Чавунні сковороди мають природне антипригарне покриття. Якщо їх мити правильно, їжа до них не прилипає, хоча певну кількість жирів, ймовірно, доведеться використовувати.Чавун без зовнішнього емалевого покриття сумісний з індукційними плитами. А ось на склокерамічну поверхню такий посуд не рекомендують ставити, оскільки шорстке дно може подряпати плиту. Емальовані сковороди підійдуть для електричних та газових плит.
Сковороди-гриль з чавуну не можна ставити в посудомийку, терти металевими мочалками. Їх миють вручну, а потім витирають насухо, щоб не з'явилася іржа. Перед тим як вибрати чавунну сковороду-гриль, почитайте, як зробити її поверхню антипригарною.
Чавун здатен вбирати запахи. У такому посуді не рекомендується зберігати їжу.
Алюміній
Товсті стінки та дно – дуже важлива характеристика сковорідок-гриль. Тому є сенс вибирати посуд з литого або кованого алюмінію. У нього посилене дно, завдяки чому тепло акумулюється та розподіляється по всій поверхні сковороди. Ковані моделі часто доповнюють індукційним дном, виходить практично універсальний посуд.
Сковорода з кованого або литого алюмінію вирізняється значною вагою, але вона все ж таки легша за чавунну.Алюміній досить м'який, він дряпається, затирається, входить у реакцію з кислими, жирними, молочними продуктами. Щоб не псувався ні зовнішній вигляд посуду, ні смак страв, сковороди з цього матеріалу покривають зсередини та зовні захисним шаром. Він, крім того, продовжує термін експлуатації посуду.
Алюмінієві сковорідки-гриль дозволяється мити у посудомийці. Вони не потребують спеціального догляду.
Не варто купувати вироби зі штампованого алюмінію. Вони мають тонке дно та стінки, метал не нагріється до потрібної температури, й ефекту гриля не буде.