Посуд для змішування та подавання салатів часто розцінюється як святковий. Справді, є салатники розкішні, здатні самі по собі підвищити градус урочистості. А є також ємності прості, але симпатичні та зручні у догляді. Їхнє завдання – робити приємнішими звичайні сніданки, обіди та вечері. Чи ви тримаєте курс на здорове харчування а чи просто любите смачно поїсти, хороший салатник не завадить, тим більше що його можна використовувати не тільки для салатів.
Цей посуд роблять різного розміру та форми. Що ж до матеріалів, то вибір величезний, потрібно лише вирішити, що вам важливіше – виняткова краса, невелика вага, ударостійкість або простота у догляді. Читайте нашу статтю про види салатниць, щоб вибрати найбільш підхожу ємність для салату.
Цей посуд роблять різного розміру та форми. Що ж до матеріалів, то вибір величезний, потрібно лише вирішити, що вам важливіше – виняткова краса, невелика вага, ударостійкість або простота у догляді. Читайте нашу статтю про види салатниць, щоб вибрати найбільш підхожу ємність для салату.
Зміст
Вимоги до салатників
Сучасні салатники, або салатниці, одночасно привабливі та практичні, серед них є скромні повсякденні та вишукані святкові моделі. Як випливає з назви, перш за все вони призначені для салатів. Однак в неглибокому посуді також готують холодець, в порційних салатниках роблять мус і желе. Цю ємність можна наповнити овочевою або грибною ікрою, паштетом, пікулями, ягодами або фруктами. У разі потреби великий салатник використовують як миску для збивання яєць або замішування тіста.Оскільки в салатах є кислі овочі, олія, пекучі добавки, а деякі плоди мають властивість забарвлювати поверхні, особливі вимоги висуваються до матеріалу салатника. Він не має окислюватися, взаємодіяти з жирами, міняти колір, вбирати запахи.Більшість матеріалів витримують високу температуру та підходять для подавання теплих салатів.
Форма
Перед тим як вибрати салатник, подумайте, що подобається вам більше: традиційна форма або щось сміливе, сучасне?
Звична форма салатників – у вигляді півсфери або перевернутого усіченого конуса. Це зручно, оскільки в такій ємності легко перемішати інгредієнти з заправкою. Глибоким салатникам нерідко надають витягнутої форми, роблять їх чотиригранними. Асиметричний силует теж дуже популярний. Цікаве рішення – неоднакова висота бортика.
Майже пласкі салатники призначені для страв, в яких інгредієнти не перемішуються. Вони можуть бути округлими, овальними, квадратними, прямокутними, трикутними, нагадувати лист дерева, квітку, мушлю або мати складнішу форму.
Квадратні та прямокутні салатники кращі, коли на стіл потрібно поставити багато страв, а місця не вистачає. Округлий посуд займає більше простору. Який салатник краще, вирішують в кожному окремому випадку.Салатники з двома ручками легко переставити з місця на місце. Це особливо стане у пригоді, коли потрібно взяти дуже холодну посудину. Для фруктових салатів роблять креманки на широкій стійкій ніжці. Їх можна замінити звичайним келихом або склянкою, але не варто брати тонкостінний посуд.
Розмір
Два основних типи салатників – для загального та порційного подавання. У великих ємностях подають страви для всіх, маленькі призначені для індивідуального подавання. Крім того, маленькі салатники використовують для загальних закусок, наприклад, оливок і маринованих овочів.
Салатники діаметром 14-19 см і обсягом 250-400 мл вважаються порційними. Їх потрібно стільки, скільки очікується осіб за столом. Бажано мати кілька запасних ємностей для страв, які їдять в невеликій кількості.Посуд для загального подавання має діаметр 20-30 см. Його обсяг у середньому становить 1-2 літри. Якщо на стіл ставлять кілька салатників, вони мають поєднуватися між собою та з іншим посудом за стилем і кольором.
Матеріали
Чи буде вам приємно користуватися салатником, залежить від матеріалу, з якого він зроблений. Однак у кожного матеріалу свої вигоди: в прозорому склі страва здається дуже ошатною, порцеляна підкреслює вишуканість трапези, склокераміка міцна та проста у догляді. Зважте, які з властивостей матеріалу для вас найважливіші.Порцеляна
Найдорожчий з усіх матеріалів виправдовує свою ціну. Він легкий, міцний, неймовірно красивий, навіть якщо це просто округла біла посудина без всякого декору. Порцелянові салатники часто роблять рельєфними, надають їм вишуканої форми, прикрашають розписом. Цінну порцеляну потрібно мити вручну, при догляді за повсякденним посудом бажано дотримуватися рекомендацій виробника.