Молочник досі вважається аристократичним посудом, навіть якщо це сучасна темно-сіра модель рубаного силуету. Річ, імовірно, у тім, що в нинішньому ритмі життя немає місця для спокійних посиденьок за столом. Чай і каву п'ють на ходу, додаючи до них вершки з маленьких одноразових упаковок.
Але якщо ви налаштовані на неквапне чаювання, запрошуєте гостей або просто любите побалувати себе, ошатна ємність для молока точно стане у пригоді. До того ж є інші приводи купити молочник. Наприклад, ви хочете вразити друзів малюванням по каві – без спеціального посуду тут не обійтися. У чому особливість форми молочника, чим відрізняються молочник і вершківник, яким матеріалам надати перевагу – всю цю інформацію ви знайдете в нашій статті.
Але якщо ви налаштовані на неквапне чаювання, запрошуєте гостей або просто любите побалувати себе, ошатна ємність для молока точно стане у пригоді. До того ж є інші приводи купити молочник. Наприклад, ви хочете вразити друзів малюванням по каві – без спеціального посуду тут не обійтися. У чому особливість форми молочника, чим відрізняються молочник і вершківник, яким матеріалам надати перевагу – всю цю інформацію ви знайдете в нашій статті.
Зміст
Призначення
Як ми вже зазначили, молочник потрібен для того, щоб красиво подати до столу молоко або вершки. Часто цей предмет входить до складу чайного або кавового сервізу: однаковий посуд створює гармонію та ніби об'єднує всіх учасників трапези.Зазвичай молочник ставлять на чайний або кавовий стіл. Багато хто любить пом'якшувати молоком або вершками смак кави, трохи охолоджувати гарячий напій. Для цієї мети достатньо невеликої ємності.
Холодне або підігріте молоко стане у пригоді й для інших страв. Наприклад, під час сніданку ним можна залити кашу або пластівці. Вершки додають до супів-пюре й під час приготування, і прямо перед їдою.Звичайно, для підігрівання молока підійде будь-яка каструля, але куди приємніше користуватися акуратним глечиком. Молока для таких страв потрібно більше, тому й молочник потрібен більшого обсягу. Іноді в невеликих глечиках подають рідкий мед і навіть ягідні соуси.
Форма та обсяг
Серед усіх видів молочників більшість являють собою глечик з ручкою та невеликим носиком. Його зручно тримати в руці, рідина ллється тонкою цівкою, немає ризику налити занадто багато молока або вершків. Добре, якщо ручка молочника, призначеного для підігріву молока на плиті, зроблена з бакеліту. Підходить і будь-який інший матеріал, який не нагрівається.
Зовсім маленькі глечики іноді не мають ручки. Їх тримають як склянку. Якщо вам потрібна посудина, в якій можна подати гаряче молоко, придивляйтеся моделі з силіконовим пояском або скляні молочники з подвійними стінками.
Молочники часто доповнені кришкою. Це особливо зручно, якщо ви надаєте перевагу теплому молоку або зберігаєте напій прямо в посудині.
Форма стінок залежить від стилю посуду. Дуже популярні глечики грушоподібної форми, з опуклими стінками, що звужуються догори.Нерідко зустрічаються циліндричні ємності для молока. Форма усіченого конуса теж поширена. Для посуду в сучасному стилі характерні глечики з підкресленими гранями. А ось молочників, стінки яких розширюються догори, порівняно мало.
Можна знайти й оригінальну форму – наприклад, молочник у вигляді маленького бідона або у вигляді тетрапаку. Деяким подобаються глечики у вигляді корови та інших тварин.
Обсяг молочників коливається від 50 мл до декількох літрів. Найменші ємності частіше називають вершківниками, хоча чітку межу провести досить складно. Якщо молочник потрібен, щоб додавати молоко або вершки до чаю та кави, вистачить обсягу 50-300 мл. Щоб заливати молоком пластівці, краще придбати глечик обсягом від 650 мл, а якщо родина велика, то й 2-3 літри.
Матеріали
Для виробництва молочників використовують ті самі матеріали, що й для решти посуду. Але одні матеріали підходять для використання у мікрохвильовці, а інші – на плиті. Є посуд, що добре зберігає тепло, а в іншому краще подавати охолоджене молоко. Перед тим як вибрати молочник, варто подумати, які властивості для вас важливіші.Порцеляна
Посуд з порцеляни дуже цінується, тому що він легкий, міцний і привабливий. У ньому напої довго залишаються теплими, їх можна підігріти в мікрохвильовці. Холодне молоко теж довго буде холодним. Але не всякий порцеляновий молочник можна мити в посудомийці, потрібно прислухатися до рекомендацій виробника. Дорого коштують тільки деякі сорти порцеляни, а в цілому це доступний матеріал.
Глина
Щоб красиво подати молоко в керамічному глечику, не потрібно докладати зусиль. Такий посуд виглядає дуже затишно, по-домашньому. Як правило, його роблять із глазурованої глини, оскільки глазур легко відмивається та не просочується сторонніми запахами. Глиняний посуд можна підігрівати в мікрохвильовій печі, є також ємності, які дозволяється ставити на плиту. Миття у посудомийній машині часто теж дозволене.
Глиняні вироби добре тримають тепло. Але їх не можна піддавати перепадам температури, тому що може потріскатися глазур, а в деяких випадках тріскається сам посуд.
Скло та склокераміка
Загартоване скло та склокераміка – міцні й естетичні матеріали. Вони легко витримують нагрівання у СВЧ-печі та охолодження, добре миються в посудомийній машині, їх складно розбити. Однак це досить важкі ємності. Крім того, молоко в них швидко холоне, його бажано відразу спожити. Зауважимо, що не всі молочники зроблені з ударостійкого скла. Такий посуд потребує дбайливого поводження.
Метал
Нержавіюча сталь – найміцніший матеріал, якому не страшна ні висока й низька температура, ні удари й падіння. Більшість молочників з нержавійки розраховані на те, щоб гріти молоко на плиті. Правда, таку посудину не можна ставити до мікрохвильової печі. Деякі виробники рекомендують мити посуд з нержавіючої сталі вручну.
Нержавійка – традиційний матеріал молочника-пітчера, зробленого для професійного використання. У ньому підігрівають і спінюють молоко, за допомогою нього роблять візерунки на каві. Всередині або зовні таких ємностей часто є мірна шкала.
Мінус металевого посуду – мізерний вибір дизайнів. Зазвичай молочники відрізняються матовим або глянцевим оздобленням, іноді їхню зовнішню частину покривають кольоровою емаллю.
Комбінації
При виробництві молочників нерідко поєднують скло та нержавіючу сталь. Найчастіше зі скла роблять корпус глечика, а з металу – кришку, ручку, іноді декоративні елементи.Колір і стиль
Ніяких вимог до оформлення молочників, зрозуміло, не існує. Але покупці найчастіше вибирають білий посуд з порцеляни та склокераміки. Він дуже елегантний і, в залежності від форми, підходить до класичного та сучасного стилю.
Білий посуд прикрашають за допомогою позолоти та посріблення, розпису, деколю. Особливу витонченість додають рельєфні деталі – хоча вони ж можуть підкреслити брутальність посуду в стилі лофт.Кераміка в природних кольорах характерна для екостилю та стилю кантрі. Скандинавський стиль теж тяжіє до пастельних кольорів, хоча там знаходиться місце білим і темним молочникам.
Якщо молочник зроблений зі скла, то це зазвичай незабарвлене прозоре скло. Головна декоративна роль відводиться не посуду, а його вмісту. Скляний посуд прикрашають малюнками або написами. Можна знайти молочники з кольорового та візерунчастого скла.
Яскраві або, навпаки, чорні, темно-сірі молочники – риса сучасних стилів, які допускають сміливі експерименти з формою та кольором. Сервіз з кольорового посуду може бути складений так, що всі предмети в ньому будуть різного кольору або двох контрастних кольорів.
Рекомендації
З вибором молочника рідше виникають проблеми, тому що він зазвичай продається разом з іншим посудом. Однак та ємність, що входить до набору, може не підходити за обсягом або не дозволяти нагрівати молоко зручним вам способом. Ось кілька порад, які спростять купівлю.- Подумайте, для чого вам потрібен молочник. Якщо ви хочете подати вершки на стіл, беріть маленьку ємність. Якщо любите пластівці, але не хочете заливати їх молоком з пакета, візьміть глечик побільше. У деяких випадках розумно купити посуд різного обсягу.
- Визначтеся, чи потрібно вам підігрівати молоко та вершки. Порцеляна, глина, скло, склокераміка підходять для нагрівання в мікрохвильовці, метал і деякі керамічні вироби – для плити. Продаються молочники, сумісні з індукційними плитами.
- Прочитайте, який догляд рекомендує виробник. Молочник зі складним рельєфом важко мити вручну, це може стати приводом відмовитися від його використання.
- Підбирайте молочник, який за кольором і стилем поєднується з іншим посудом. Зверніть увагу на серії посуду, які є у багатьох виробників.
Ну а насамкінець рекомендуємо заглянути в нашу колекцію молочників і вибрати саме той, котрий сподобався найбільше.