Френч-прес у якийсь момент потіснив звичайні заварювальні чайники. Цьому важко знайти єдине пояснення. Можливо, зіграла роль нова естетика, потяг до хайтеку, гармонійне поєднання скла та металу. Можливо, він видався більш універсальним і практичним, ніж звичайний чайник. Але факт, що його оцінили та купують так само часто, як класичні заварники.
У френч-пресу як мінімум одна додаткова функція: у ньому можна заварювати каву й отримувати чистий напій, відфільтрований від гущі. При цьому не потрібні додаткові аксесуари. В чому ще плюси цього посуду, чи має він недоліки, яким матеріалам надати перевагу та як доглядати за френч-пресом, читайте в нашій статті.
У френч-пресу як мінімум одна додаткова функція: у ньому можна заварювати каву й отримувати чистий напій, відфільтрований від гущі. При цьому не потрібні додаткові аксесуари. В чому ще плюси цього посуду, чи має він недоліки, яким матеріалам надати перевагу та як доглядати за френч-пресом, читайте в нашій статті.
Про те, чи має френч-прес переваги перед заварювальним чайником, які напої в ньому можна готувати та як вибрати френч-прес, читайте в нашій статті.
Зміст
Історія та конструкція
Патент на френч-прес було отримано 1929 року. Але пройшов не один десяток років, перш ніж цей посуд завоював популярність. За цей час удосконалилися матеріали, з'явились нові модифікації. У 1958 році у Франції налагодили масовий випуск, а потім і виробники кухонного приладдя в інших країнах взяли френч-прес на озброєння.З того часу будова френч-пресу майже не змінилася. Його основні деталі – циліндрична, зазвичай прозора колба об'ємом від 300 до 1500 мл, поршень із сітчастим фільтром, який щільно прилягає до стінок колби, та кришка.Френч-прес може бути доповнений металевим або пластиковим корпусом з ручкою, а якщо ручка прикріплена до самої колби – то нековзною підставкою.
Перед тим як заварювати у френч-пресі каву або чай, потрібно зняти кришку з прикріпленим до неї поршнем, засипати в колбу каву, заварку, трав'яну або ягідну суміш, залити окропом і знову закрити. Коли напій завариться, поршень опускають: фільтр пропускає крізь себе рідину, а гущу притискає до дна.
Відмінність від заварювального чайника
У магазинах заварювальні чайники та френч-преси розташовані поруч, тому що призначення у них практично однакове. Різниця в основному стосується форми та матеріалів.
Заварювальним чайникам часто надають круглої форми – вважається, що у такому посуді вода довше залишається гарячою. Їх роблять з порцеляни, фаянсу, глини, це теж сприяє збереженню тепла. Щоб відфільтрувати чаїнки, чайники доповнюють знімними ситечками. Заварники зі скла та нержавіючої сталі також поширені.
Френч-пресам надають циліндричної форми, і роблять їх переважно зі скла, хоча зараз є посуд з кераміки та нержавіючої сталі. Але головне, чим френч-прес відрізняється від заварювального чайника, – це поршень з фільтром, який затримує навіть найдрібніші частинки. Завдяки цьому у френч-пресах легко заварити мелену каву. Щоправда, фахівці рекомендують вибирати для цього крупний помел.
У деяких випадках є сенс придбати і той, і інший аксесуар. Наприклад, для святкового столу підійде вишуканий порцеляновий заварник, а для приготування чаю вранці можна користуватися френч-пресом. Обидві ємності знадобляться, якщо одночасно для кількох людей готується і чай, і кава.
Якщо потрібно все ж вибрати, що краще – чайник чи френч-прес, орієнтуйтеся на такі критерії:
- у заварнику краще зберігається тепло, але гірше відфільтровуються дрібні часточки;
- френч-прес гірше тримає тепло, але добре фільтрує гущу;
- заварювальний чайник ошатніший, але вузькі частини та рельєфний декор не завжди легко відмити від нальоту;
- френч-прес не такий гарний, але його легко розібрати та помити;
- у чайниках можна готувати чай та подібні напої, у френч-пресі – ще й каву;
- поршень з фільтром дозволяє спінити напій. У френч-пресі навіть збивають молоко та вершки, причому піна виходить густою та стійкою.
Матеріали
Як уже було сказано, все, з чого складається френч-прес, – це колба, поршень з кришкою та корпус. Дуже рідко весь посуд зроблений з одного матеріалу. Найчастіше зустрічається поєднання зі скляної колби, металевого/пластикового корпусу та металевого поршня. Зустрічаються, проте, й інші варіанти зі своїми плюсами та мінусами.Матеріал колби
Скло – найпоширеніший варіант. Воно легко відмивається, не вбирає запахи, не впливає на смак напою. У більшості френч-пресів скло прозоре, крізь нього видно, як заварюється чай або кава. Багато виробників використовують боросилікатне або жароміцне скло, яке не боїться високої температури та є відносно стійким до ударів. Проте важливо враховувати рекомендації виробника: можливо, доведеться вливати гарячу воду в колбу поступово, щоб скло не тріснуло.
Мінус скла – нездатність довго зберігати тепло напою. Це частково компенсує корпус із нержавіючої сталі. Крім того, якщо ви наливаєте в ємність жорстку воду, на скляних стінках швидко утворюються негарні сліди від крапель.
Підшукуючи щось незвичайне, зверніть увагу на скляний френч-прес з подвійними стінками. Він краще тримає тепло та виглядає дуже стильно.
Продано
Арт.: A000095280
В наявності
Арт.: A000073874
Продано
Арт.: A000095284
У багатьох моделей колба знімна, це спрощує миття френч-пресу. Крім того, розбиту колбу можна замінити.Кераміка менш популярний матеріал. За властивостями керамічні френч-преси дуже схожі на звичайні заварники, і чай у них виходить дуже смачним, а завдяки фільтру ще й без жодної чаїнки в чашках. Порцелянові френч-преси легкі та міцні, фаянсові помітно важчі та доволі крихкі.
Нержавіюча сталь, з якої вироблено колбу, – це швидше дизайнерський прийом. Френч-прес виходить красивим, неймовірно довговічним, але чай у ньому заварюється не так добре, як у звичайному фаянсовому чайнику. На металі помітні відбитки пальців та патьоки води, його доведеться регулярно полірувати, особливо якщо колба має глянцеве оздоблення.
Матеріал корпусу та кришки
Якщо френч-прес має скляну колбу, то її здебільшого доповнюють корпусом-підсклянником або як мінімум підставкою.
Найміцніший корпус – з нержавіючої сталі. Він здатен служити десятиліттями при інтенсивному використанні, до того ж захищає скло від пошкоджень. Корпус може бути мінімалістичним або хитромудрим. Зверніть увагу, що, коли заварюється чай або кава, нержавіюча сталь стає дуже гарячою.
Продано
Арт.: A000095280
Продано
Арт.: A000095284
Продано
Арт.: A000019017
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: A000019016
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: A000019011
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: A000077880
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: A000095288
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: A000019012
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
522 грн
Варіанти цін
522 грн