Якщо на сайті відкрити список столів, то крім робочих, обідніх, журнальних там буде вказано ще й консольний. Здавалося б, звичні види столів перекривають всі потреби, і консоль – це щось зайве. Ми готові довести, що у цього предмета меблів є свої переваги. Наша стаття розповість про різновиди та функції консольних столиків.
Зміст
Що таке консоль
Консоль – архітектурний термін. Так називають елемент будівлі, що є опорою для карнизів чи балконів, підтримує вазони та статуї на фасадах. У XVII столітті консолями стали називати ще й вузькі столики на двох ніжках, прикріплені до стіни. На цих столиках виставляли рідкісні речі або дорогу китайську порцеляну. Так майже декоративний предмет меблів набув ще й утилітарної функції.
У сучасному інтерʼєрі консольний стіл також виступає і прикрасою, і місцем для зберігання речей. Він може стати робочим місцем, туалетним столиком, вітриною для домашньої колекції – тож практичності йому не бракує.
Конструкція консолі
Консоль – це, по суті, половинка звичайного стола. Вузенька стільниця спирається на одну чи дві ніжки, а для стійкості конструкцію кріплять до стіни. Під стільницею може бути шухляда, в якій зручно зберігати рукавички, чи косметику, чи інші речі. Іноді ніжку консолі замінює тумба, що також служить місцем для зберігання. Сучасні консолі бувають дво- або трирівневими, комплектуються додатковими полицями.
Практичний варіант – розкладна чи висувна стільниця, завдяки якій консоль перетворюється на повноцінний стіл.
Трапляються консолі-вітрини, в яких можна розмістити колекційні речі чи створити композицію для декору. Крім того, є консольні гарнітури. Вони складаються зі стола, дзеркала та пуфа чи банкетки, що їх можна поставити під стіл.
Переваги консольних столів
Придбання будь-яких меблів має бути виправданим. Аргументи на користь придбання консольного стола також є.
- Заповнюють пустоти. Компактні меблі прикрасять куток, нішу, вузький простінок.
- Добре працюють в маленьких приміщеннях. Там, де не можна поставити диван, великий стіл чи тумбу, знайдеться місце для витонченої консолі.
- Не захаращують простір. Вузька стільниця та тонкі ніжки консолі не впадатимуть в око.
- Створюють акцент. Столик яскравого кольору чи незвичайної форми можна нічим не доповнювати – він сам приверне увагу. На непоказних консолях розставляють предмети декору, створюють тематичні композиції, ставлять лампи.
- Практичні. Консольний столик править за місце для зберігання, робоче та обіднє місце, сервірувальний стіл, підставку для прикрас – його можна навантажити й іншими функціями.
Різновиди консолей
Який би однозначний опис ми не дали конструкції консолі, все одно зʼявляються суміжні, проміжні варіанти – функціональніші або, навпаки, декоративні. Як правило, виділяють три основні види, але вони не описують всього різноманіття.
Класична, або приставна консоль
Столик з вузькою прямокутною чи напівкруглою стільницею спирається на одну чи дві ніжки, довгий край стільниці кріпиться до стіни. Цей різновид консольних столів часто купують для передпокою, де не завжди є місце для габаритних меблів. Однак він впишеться у будь-яке приміщення.
Настінна консоль
Цей різновид правильніше називати полицею, розташованою на рівні стола. Ніжки у неї чисто декоративні, вони не дістають до підлоги та кріпляться до стіни. Такий столик має симпатичний вигляд та ще й економить місце у невеликих приміщеннях. Якщо доповнити його дзеркалом, це візуально розширить простір та дозволить використовувати столик як туалетний.
Окрема консоль
Цей предмет меблів ще називають столом консольного типу. Стільниця в нього зовсім неширока, але конструкція при цьому стійка та не потребує кріплення до стіни. Такий столик можна підсунути до стіни, до дивану, використати для зонування простору в кімнаті. В деяких моделях стільницю закріплено так, що її можна розмістити над диваном, кріслом чи ліжком – вона замінить столик для сніданку або для ноутбука. Окремі консолі часто мають коліщатка, завдяки чому їх можна переміщувати з місця на місце та пристосовувати до різних потреб.
Матеріали
Для виготовлення столів, у тому числі консольних, використовують увесь спектр матеріалів. Вибір залежить від стилю та призначення столика. Наприклад, консольний стіл в інтерʼєрі стиля бароко, ампір чи модерн у першу чергу є прикрасою. Таці меблі виготовляють з цінних порід дерева, декорують різьбленням, інкрустацією, використовують золочення та інші прийоми декору. Стільницю може бути зроблено з дорогого каменю, наприклад, мармуру.
В інтерʼєри скандинавського стилю впишеться деревʼяний консольний стіл із шухлядами. Його форма буде лаконічною, дерево – не обовʼязково дорогим, а шухляда є ознакою функціональності.
Інтерʼєрам в стилі лофт пасуватиме геометрична консоль на металевих ніжках, в інтерʼєрі хай-тек матиме гарний вигляд столик з акриловою стільницею. Мінімалістичний інтерʼєр доповнить консоль, стільницю якої зроблено зі скла. Консолі з ДСП та МДФ зовсім не перебувають поза стилем. Це підхожі меблі для приміщень у стилі контемпорарі.
Де поставити
Вузький консольний стіл поміститься навіть в дуже маленькому приміщенні. А яку роль йому довірити, залежить від того, що це буде за приміщення.
Передпокій
Консоль, розташована неподалік від вхідних дверей, – потрібна річ у домі. На неї можна поставити сумку, покласти рукавички, використати для зберігання аксесуарів. Якщо повісити над столом дзеркало, ви зможете причепуритися перед виходом. У просторому передпокої консольний столик стане частиною декору.