Туалетний столик – це щось легковажне, такий собі куточок для жіночих дрібниць. Так думка є частково правильною, але занадто поверхневою. Столик справді може бути дуже витонченим, невеличким, але при цьому ховати в собі засоби для догляду за шкірою, косметику, прикраси, фени та плойки. А ще це особистий простір, куди іншим доступу немає. Хіба ви не мрієте про таке місце для відпочинку, розслаблення та милування собою?
Туалетні столики зараз випускають різних кольорів та розмірів, комплектують дзеркалами з підсвічуванням, доповнюють шухлядками та поличками. Є лінійки столиків для підлітків, а в іграшкових магазинах продають туалетні столики для дошкільнят. Про те, які опції справді важливі, на які матеріали звернути увагу та як обрати розмір туалетного столика, читайте у нашій статті.
У нашій статті ви прочитаєте все про туалетні столики: який вибрати, де поставити, як організувати освітлення. Ми знаємо, що потрібно для максимального комфорту.
Зміст

Вид
Конфігурація туалетних столиків найточніше описується не кількістю шухлядок та поличок, а формою та розмірами дзеркала. Залежно від цього виділяють кілька видів столиків.- Класичний. Прямокутне дзеркало закріплене на стільниці та може мати однакову з нею ширину. Це підхожий варіант для маленьких кімнат: компактні меблі не зʼїдають площу, а дзеркало візуально розширює простір.
- Трельяж. Дзеркало складається з основної широкої частини та двох вужчих стулок з боків. Стулки можна повернути, щоб, наприклад, оглянути зачіску збоку та ззаду. Столи з трельяжем зазвичай досить масивні.
- Трюмо. Особливість дзеркала трюмо – великий розмір, воно показує людину на повен зріст. Столик в цьому випадку схожий швидше на окремі тумби по боках від дзеркала або на низький комод перед ним.
- Стіл зі складним дзеркалом. Невеликі універсальні столики здатні служити і робочим місцем, і куточком, де можна навести красу. Дзеркало кріпиться на нижній розкладній частині стільниці та при необхідності піднімається. Розмір дзеркала обмежений глибиною стільниці.
- Стіл з поворотним дзеркалом. Двостороннє дзеркало кріпиться на кронштейн або на рухому платформу, і його потрібно відсунути від стіни, щоб перевернути.
- Без дзеркала. Туалетний столик без дзеркала найчастіше має крихітні розміри та поміщається у найменшій кімнаті. Якщо він ставиться під стіною, над ним можна повісити дзеркало. Кутовий столик, швидше за все, доведеться укомплектувати невеликим настільним люстерком.
- Комод із дзеркалом. У цього предмета інтерʼєру головне призначення – зберігання речей. Він зазвичай масивний, місткий, і засоби для догляду займають незначну його частину. Але якщо зверху комода встановлено дзеркало, то зʼявляється місце, де можна причепуритися.
- Консоль. Вузький туалетний столик – рішення для невеликих кімнат. При цьому він може бути дуже функціональним, якщо розташувати під стільницею шухляди для косметики, пензликів та іншого приладдя.
Форма

Чотирикутний туалетний столик – знайома та найпоширеніша, але не єдина форма. На вибір форми впливають ваші уподобання, стиль інтерʼєру, розмір приміщення.
Прямокутний столик є універсальним. Він може стояти біля стіни, біля вікна, в кутку, мати будь-який розмір, комплектуватися тумбами, шухлядами та полицями. Більшість готових столів мають саме таку форму.
Круглий столик дуже витончений. На його стільниці не так багато місця, але під нею можна розмістити шухляду, а за необхідності – поставити збоку тумбу або додати полички поряд із дзеркалом.
Овальний стіл на вигляд не такий масивний, як прямокутний, але й не такий зручний в плані організації додаткових місць для зберігання. Все потрібне доведеться розмістити на стільниці або під нею, в шухляді.
Трикутний туалетний столик призначений для встановлення у кутку кімнати. Він може мати неглибоку шухляду, рідше під ним ховається тумба. Для маленького туалетного столика потрібно купити невелике настільне люстро.
Оснащення

Якщо ви збираєтеся часто користуватися туалетним столиком, чимало часу приділяєте догляду за шкірою та макіяжу, є сенс підібрати функціональний стіл.
Щоб було зручно наносити макіяж, знадобиться хороше дзеркало. У кімнатах, де природного освітлення немає або його недостатньо, не обійтися без підсвічування.
Є два основних типи підсвічування туалетних столиків. Перший – лампи та/або точкові світильники, розташовані над дзеркалом та з боків від нього. Другий – контурне підсвічування, вбудоване в саме люстро. Зустрічаються також столики з декоративним підсвічуванням: воно прикрасить інтерʼєр, але не покращить огляд.
Також зручний столик важко уявити без шухляд та поличок. Завдяки додатковим місцям для зберігання стільниця не захаращується, а баночки та тюбики не вкриваються пилом. Крім того, засоби для догляду за шкірою та декоративну косметику бажано захищати від попадання сонячних променів. Шухляда під стільницею, тумби замість однієї або обох ніжок, невеликі шухлядки на столі, полиці по боках від дзеркала – все це допомагає підтримувати лад.
Матеріали

Для домашніх меблів використовують різноманітні матеріали, комбінуючи їх для посилення ефекту. Як вибрати туалетний столик, щоб він був гарним та не потребував складного догляду?
Стільниця з дерева впишеться в інтерʼєр будь-якого стилю. Дорогі види деревини, як-от бук, горіх або вишня, самі по собі прикрашатимуть кімнату. Недорогій сосні або вільсі можна надати солідного вигляду за допомогою покриття морилкою, патинування, золочення.
ДСП та МДФ – порівняно недорогі матеріали, досить безпечні при правильній обробці. Мають масу різновидів текстур та відтінків.
Загартоване скло – красивий, візуально невагомий матеріал, що не боїться плям від косметики та контакту з рідиною для зняття лаку.
Текстиль, шкіру та екошкіру широко використовують для оздоблення. Як правило, ними прикрашають бокові поверхні столиків.