Що ви уявляєте при слові «ширма»? Бамбукову рамку, обтягнуту жовтуватим папером? Лаковані чорні стулки, на яких звиваються золоті дракони? Білу панель з різьбленим декором і гобеленовою вставкою? Все це, ймовірно, музейні експонати. А сучасні ширми мають не такий вигляд (хоча й такий теж).
Сьогодні в будинках і квартирах, уявіть собі, знаходиться місце для ширм. За їх допомогою зонують приміщення відкритого планування. Ширмою можна відокремити кухню від їдальні, і не доведеться зводити додаткову стіну або перегородку. Головне – підібрати модель потрібного розміру та стилю. Про різновиди ширм, стаціонарні та пересувні варіанти, а також про те, як вибрати ширму для різних кімнат, читайте в нашій статті.
Сьогодні в будинках і квартирах, уявіть собі, знаходиться місце для ширм. За їх допомогою зонують приміщення відкритого планування. Ширмою можна відокремити кухню від їдальні, і не доведеться зводити додаткову стіну або перегородку. Головне – підібрати модель потрібного розміру та стилю. Про різновиди ширм, стаціонарні та пересувні варіанти, а також про те, як вибрати ширму для різних кімнат, читайте в нашій статті.
Зміст
- Загальні відомості про ширми-перегородки
- Різновиди за принципом функціонування
- Кількість стулок
- Розміри
- Матеріали виготовлення
- Стилі
- Використання в різних кімнатах
- Додаткове оснащення
- Висновок
Загальні відомості про ширми-перегородки
Слово «ширма» прийшло з німецької мови, де воно означає захист. Японці називають цей предмет «бебу» – «стіна від вітру». У назвах добре відображено головне призначення ширм: відгороджувати частину кімнати, закривати, забезпечувати приватність. У минулі часи ширми мали одну конструкцію: були зібрані з кількох стулок, при необхідності складалися та переміщалися.Цей елемент інтер'єру часто мав вишуканий декор – варто згадати хоча б зразки японського розпису по паперу й шовку, поєднання різьбленого корпусу і гобеленових вставок на антикварних європейських зразках.У наш час ширмою називають найрізноманітніші перегородки. Вони не завжди складані, не завжди мобільні, не завжди компактні, часто прозорі. Але із завданням зонувати простір і прикрашати його вони справляються так само добре.
А ось іще плюси ширм:
- вони розрізняються за розміром, кольором, стилем, матеріалами – можна підібрати модель під будь-який інтер'єр;
- при їх встановленні рідко потрібен складний монтаж;
- у складеному вигляді займають мало місця;
- завдяки додатковим опціям вони самі стають місцем для зберігання.
+ 5 кольорів
Продано
Арт.: M0000131943
Продано
Арт.: M000028474
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082031
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000053490
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000053491
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000053492
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082033
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082034
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Різновиди за принципом функціонування
Одна з важливих характеристик ширми – спосіб встановлення. Від нього залежить, чи легко розкласти перегородку, чи можна пересунути її, чи вдасться знайти місце для її зберігання.Стулчасті
Класичний варіант – ширми, що складаються з декількох стулок, з'єднаних шарнірними завісами. Стулки можуть бути прямокутними або неправильної форми, суцільними та ажурними. Вони складаються як книжка або як гармошка, швидко розкладаються. Існують переносні та вбудовані модифікації.
Рулонні
Моделі, в каркасі яких немає жорсткого горизонтального кріплення, набувають будь-якої форми – прямої, вигнутої, хвилеподібної. Для зберігання їх можна згорнути в рулон. Один з бюджетних варіантів – тканинна ширма, змотана та поміщена в чохол, що кріпиться до стіни. На протилежній стіні потрібно прикріпити фіксатор ширми в розгорнутому вигляді. Часто саме так монтуються сонцезахисні моделі для терас і внутрішніх дворів.Екранні
Через жорстку суцільну рамку такі ширми не складаються – їх швидше використовують як стаціонарну перегородку. Однак для мобільності екранні моделі можуть оснащувати коліщатками. Щоб надати ширмі стійкості, основу зазвичай роблять досить широкою.
Розсувні
Це один з видів ширм-перегородок, які встановлюють стаціонарно. Головну роль грає напрямна, яка кріпиться до стелі, над дверним отвором або всередині нього. Полотна ширми пересуваються по напрямних відносно одне одного. Конструкція витримує велику вагу, тому полотна можуть бути досить широкими. Напрямні бувають не тільки прямі, але й вигнуті, звивисті.Складані
Ширми з металевих, дерев'яних, пластикових рейок найчастіше використовують як вольєр для собак. Завдяки спеціальному кріпленню рейок в складеному вигляді ширма майже не займає місця.Відкатні
Ширми, забезпечені коліщатками, дуже зручні. Їх можна без зусиль пересунути, причому підлогове покриття не постраждає.Поворотні
Конструкція такої ширми нагадує вертикальні жалюзі. У масивній рамі закріплені полотна, які можна повертати вручну.Гнучкі
Найхимерніший різновид ширм, полотна яких зібрані з гнучких елементів. Їх можна згинати в різний спосіб, розтягувати та стискати, кожного разу видозмінюючи перегородку. Найчастіше це досить велика ширма, яка здатна стати міжкімнатною перегородкою.Кількість стулок
Розмір ширми та її компактність в складеному вигляді залежить від кількості полотен, або стулок. Цей показник важливий і з іншої причини: він впливає на стійкість ширми, на можливість змінити її розташування, на загальний вигляд в приміщенні. Додамо, що незалежно від кількості стулок ширма може бути і мобільною, і стаціонарною.
Двостулкова. Підлогові ширми з двох стулок зазвичай невеличкі. Ними можна відгородити куточок із кріслом, а якщо стулки дзеркальні – то поставити в кутку поряд з гардеробом. А ось у розсувних моделей ширина кожної стулки доходить до 100-120 см. Їх використовують, наприклад, як міжкімнатну перегородку.
Тристулкова. Стійка ширма, яку можна використовувати в різних приміщеннях. Її ставлять як екран біля ванної, відгороджують дитяче ліжечко, ділять невелику кімнату. Низькі металеві ширми з трьома стулками служать екраном для каміна.
Чотиристулкова. Солідна ширма призначена для просторих кімнат. Вона може відокремлювати кухню від їдальні або вітальні, спальню від гардеробної, зону відпочинку від робочого місця. Якщо показну ширму просто поставити біля стіни, це миттєво видозмінить інтер'єр.
П'ятистулкова. Навіть при невеликих розмірах полотен ця ширма досить габаритна. Її призначення – ділити великі приміщення на зони. Вона також часто виступає декоративним елементом обстави.
Багатостулкові. Ширми-гармошки для великих міжкімнатних отворів можуть мати будь-яку кількість стулок. Найчастіше такі моделі виготовляють на замовлення за індивідуальними розмірами.
Розміри
Різниця в розмірах готових ширм дуже велика. Виробники враховують, що цей предмет ставлять в кімнатах різної площі, по-різному використовують, шукають місце для його зберігання. Оцініть перед покупкою, яку висоту та ширину повинна мати ширма, щоб відповідати вашим потребам.
Ширина
У стулчастих моделей ширина кожної стулки становить від 40 до 60 см, у розсувних – від 30 см (для тканинних полотнищ) до 100-120 см (для дерев'яних або металевих). Відповідно, загальна ширина ширми – від одного до кількох метрів. Екранні перегородки мають порівняно невелику ширину, орієнтовно 120-170 см. Ширина рулонних ширм сягає 300 см.Висота
Звичайна висота мобільних ширм – трохи вище від середнього людського зросту, тобто 170-180 см. Важкі та широкі, особливо стаціонарні, ширми мають висоту до 200-220 см.Висота окремих стулок може відрізнятися. Так, в тристулчастих ширмах центральне полотно нерідко вище за бічні. В асиметричних моделях кожна стулка має власні габарити.Стулки різної висоти видаються гарними, якщо ширму зроблено у вигляді будиночка. Це цікавий дизайн для дитячої кімнати.
Матеріали виготовлення
Рами старовинних ширм робили з дерева та бамбука, на каркас натягували папір або тканину. Стулчасті дерев'яні ширми теж зустрічалися нерідко. Зараз вибір матеріалів величезний – відповідно, виникає стильове розмаїття, інтер'єр завдяки всього лише одній деталі грає новими барвами.
Корпус
На корпус лягає основне навантаження. Він забезпечує жорсткість і стійкість конструкції, її збереження в складеному та розкладеному вигляді. Також він виконує декоративну функцію – різьблення, колір, блиск створюють додаткові акценти.Дерево. Гарний, міцний, довговічний і безпечний матеріал. Навіть прості дерев'яні рами мають вишуканий вигляд. Каркас з дерева фарбують, обробляють морилками, використовують інші прийоми декору.
Продано
Арт.: M000028474
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082031
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082032
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
МДФ. Продукти деревообробки застосовують для виробництва недорогих ширм. Їх плюс – багатство кольорів та фактур. При акуратному поводженні служать досить довго.
Метал. Металевий профіль різного перерізу стійкий до навантаження, впливу температури та вологості. Алюмінієвий каркас досить легкий, сталевий значно важчий. Доречний в різних інтер'єрах, від класики до лофту.
Пластик. Цей матеріал не боїться високої вологості, добре миється, тому його можна використовувати у ванній. Вимагає обережного поводження, особливо при складанні/розкладанні.
Внутрішнє заповнення
Основний простір ширми може бути заповнений візерунчастим склом, ротанговою сіткою, тканиною з малюнком – варіантів неймовірно багато. У будь-якому випадку варто подумати, наскільки легко доглядати за таким заповненням.Тканина. Яскраві набивні тканини, щільні гобелени, шовк з ручним розписом – всі ці варіанти по-своєму гарні. Натуральні тканини бажано берегти від сонця, оскільки вони швидко вигорають. Зручно, якщо тканину можна зняти з каркаса та випрати. Замість тканини на рамі часом кріплять макраме або просто товсті нитки, мотузки.
Дерево. Гладке полотно, різьблена стулка, ажур, переплетення рейок – дерев'яні ширми дуже різноманітні. Всі заглибини доведеться пилососити або протирати вологою серветкою.
Ротанг, лоза. Ширма з плетеними стулками – яскрава деталь інтер'єру стилю кантрі. Для етностилів вона теж характерна. Оскільки ротанг при пересиханні тріскається, в приміщенні важливо підтримувати нормальну вологість.
Скло. Різноманіття скляних ширм дивує. Тут і різна форма, аж до асиметрії, і застосування кольорового, вітражного, візерунчастого скла, і користь дзеркальних стулок. Особливий догляд не знадобиться, але акуратності потребує навіть загартоване скло.
Метал. Висічені візерунки, карбування, ковані або зварні ґратки дуже оригінальні. Така ширма має велику вагу, її важко переставити. Найчастіше металеві ширми роблять розсувними.
Папір. Декоративні ширми затягують особливим папером, на який часто наносять витончені малюнки. Ширма має малу вагу, але її легко пошкодити. Малюнки швидко вигорають, якщо папір потрапляє під сонячні промені.
Пластик. Недорогі моделі роблять з пластику. Ширми, сплетені з синтетичного ротанга, теж належать до пластикових (їхня ціна при цьому може бути досить високою). За такими виробами легко доглядати, проте з часом вони затираються.
Комбінації. Цікавий ефект виникає від поєднання матеріалів. Найпоширеніші варіанти – скло в дерев'яному обрамленні й тканина на каркасі з дерева. Металеве обрамлення вигідно підкреслює фактуру візерунчастого скла або дзеркал. Дерево добре поєднується з плетеними вставками.
Стилі
Навіть у масовому виробництві ширми на диво розмаїті – що вже казати про дизайнерські вироби. Завдяки цьому можна знайти варіант для будь-якого інтер'єру, від мінімалістичного до дуже яскравого.Класика
Дерев'яні стулки, прикрашені акуратним різьбленням, однотонні ажурні панелі, скло у вишуканій дерев'яній рамі – все це ознаки класичного стилю. Ширма має бути симетричною та доволі масивною.
Палацові стилі
Бароко, рококо, ампір – це вигадливий декор, велика кількість позолоти, масив дерева та розкішні тканини. Дерево фарбують і в темні, й у світлі відтінки, тканина може бути однотонною та візерунчастою. Стиль прекрасно доповнюють дзеркальні вставки.
Прованс
Біла, блакитна, оливкова ширма простого силуету здається антикваріатом, і це надає їй особливої чарівності. Її часто прикрашають декупажем, розписом, тканиною з квітковим орнаментом. Дуже популярні жалюзійні ширми.Сучасні стилі
Нові віяння в дизайні ширм – сміливі кольори та форми, використання незвичних матеріалів або поєднань. Глянець і блиск, дерево в металевій рамі, натягнутий на каркас ланцюг або сітка, хаотичне переплетення полімерних ниток, асиметричні конструкції, малюнки в стилі поп-арт – не помітити такий виріб просто неможливо.
Етностилі
Ширми, стилізовані під японські та китайські, як і раніше, в моді. Японська естетика – це прості дерев'яні рами, затягнуті папером або шовком (матове скло теж допустиме). Малюнки неяскраві, витончені. Ширми в китайському стилі прикрашені виразними малюнками, для них використовуються насичені кольори. Також можна знайти ширми, в яких використані арабські, африканські, індіанські мотиви.Використання в різних кімнатах
Ширмі знаходиться застосування й у вітальнях, і в спальнях, і в інших кімнатах. Її здатність прикрасити інтер'єр, звичайно, не варто скидати з рахунку, але в першу чергу потрібно подумати про практичність. У всіх видів ширм для зонування кімнати є свої особливості. Одні постійно знаходяться на одному місці та дають можливість розгороджувати великі простори. Інші відокремлюють невеличкий куточок, їх можна пересунути та прибрати при необхідності. Треті – наприклад, гнучкі – здатні прямо-таки перекроїти кімнату.
Для віталень. Ширма в головній кімнаті оселі знадобиться, якщо потрібно виділити простір для спілкування, місце для роботи або обідню зону. Щоб не захаращувати приміщення, вибирайте ажурні або прозорі моделі. В однокімнатній квартирі за ширмою можна облаштувати місце для сну.
Ефектна ширма, поставлена біля стіни, за диваном або кріслами, візуально розширює кімнату.Якщо підбираєте ширму для розмежування кухні та вітальні, звертайте увагу на вологостійкі матеріали.
Для спалень. Ширму в спальні ставлять, якщо хочуть позначити зони для сну та відпочинку. Також ширмою закривають відкриту гардеробну, причому в цьому випадку зручні дзеркальні стулки. Гарну ширму можна поставити в узголів'ї ліжка. Якщо ширма стоїть посеред кімнати, обидві її сторони мають бути естетичними. Для оформлення найчастіше використовуються неяскраві кольори, хоча це справа смаку.
Продано
Арт.: M000028474
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082031
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082033
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082034
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082035
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082032
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082037
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000082036
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Для дитячих. У кімнаті дитини ширма грає й декоративну, й практичну роль. Вона ділить приміщення, де живуть діти різної статі. Ширма зі стулками-будиночками прикрасить приміщення, зробить затишнішим спальне місце. Достатньо невеликої ширми, щоб відгородити дитяче ліжечко від сонця або світла настільної лампи. Невисока яскрава ширма знадобиться для ігор і домашнього лялькового театру. Важливо, щоб модель для дитячої кімнати була зроблена з безпечних матеріалів, що миються, і зберігала стійкість.
Для ванних. У великих санвузлах ширма може стати у пригоді, щоб приховати ванну від сторонніх очей. Скляні та пластикові ширми ставлять біля ванни, щоб вода при митті не забризкувала все приміщення.
Для квартир відкритого планування. За допомогою масивних розсувних або багатостулкових ширм в студіях позначають кухню, вітальню, спальню, кабінет. Складаючи та розкладаючи ширми, можна видозмінювати дім під нагальні потреби.
Додаткове оснащення
Будь-яким меблям знаходиться додаткове застосування: на стільцях розвішують одяг, на тумбах залишають гаджети. Щоб недбалість перетворити на раціональність, ширми оснащують корисними аксесуарами.