Розкладачка: головні тонкощі, як вибрати розкладне ліжко
Ті, хто спав на радянській розкладачці, а потім звик до хорошого матраца, скептично ставляться до розкладних ліжок. Однак сучасні розкладачки не рівня радянським. Є, звичайно, простенькі моделі, але також є повноцінні ліжка, які за бажанням можна скласти та прибрати в комору. Ба більше, таке ложе має ламелі та ортопедичний матрац – чи так ви уявляли собі розкладачку? Швидше за все, ні, і хоча б з цікавості варто подивитися на свіжі моделі.
Зараз складані меблі дістають не тільки з нагоди приїзду гостей. Їх беруть на дачу, використовують для відпочинку на природі, існують навіть похідні варіанти. Яка розкладачка найбільше підійде вам і на що звернути увагу при виборі, читайте в нашій статті.
Зараз складані меблі дістають не тільки з нагоди приїзду гостей. Їх беруть на дачу, використовують для відпочинку на природі, існують навіть похідні варіанти. Яка розкладачка найбільше підійде вам і на що звернути увагу при виборі, читайте в нашій статті.
Зміст
- Про розкладачки
- Різновиди за розміром і навантаженням
- Різновиди розкладачок за основою
- Різновиди
- Комплектація
- Призначення та застосування
- Варіанти матраців для розкладачки
- Рекомендації
Про розкладачки
Ліжко, яке легко скласти та прибрати на деякий час, потрібне у багатьох ситуаціях. Воно стане у пригоді, якщо ви живете в невеликій квартирі, але іноді у вас зупиняються гості. Воно виручить під час переїзду, поки не куплені стаціонарні меблі. Воно створить комфорт під час відпочинку за містом. Трапляється, батьки купують розкладне ліжечко дитині у дитячий садок.Яку розкладачку краще купити? У оптимальної моделі кілька якостей:
- підхожі розміри в складеному та розкладеному вигляді;
- достатня вага, щоб конструкція була й стійкою, й мобільною;
- основа та матрац, які забезпечують розслаблення;
- відповідність навантаженню – одні моделі розраховані на дітей, інші на дорослих.
Розкладачки для дорослого
Стандартні ліжка, зручні в більшості випадків. Можуть бути дуже легкими, в складеному вигляді поміщатися в невеликий чохол або являти собою компактну плоску конструкцію. Є також посилені різновиди, розраховані на велику вагу.
Дитячі розкладачки
Такі ліжка мають меншу довжину та висоту, а також невелику вагу. Купівля є виправданою, якщо розкладачка використовуватиметься часто – для епізодичного застосування краще купити повнорозмірну модель.
Різновиди за розміром і навантаженням
Габарити спального місця на розкладачках не стандартизовано. Довжина дорослих моделей орієнтовно становить 180-205 см, ширина – 60-95 см, висота з урахуванням матраца – 30-50 см.
Чим вища та більша людина, тим довша та ширша потрібна розкладачка. Що ж до висоти, то кращими є вищі моделі: вам буде легше сідати, лягати та вставати.Розкладачки для дітей роблять завдовжки 150-160 см і заввишки 25-30 см. Вага ліжка залежить від матеріалів каркаса, основи, наявності/відсутності матраца і становить від 4-5 до 15-18 кг. Перед тим як обрати розкладачку, зверніть увагу на допустиме навантаження. Дитячі моделі здатні витримувати вагу до 60 кг, дорослі – до 100-120 км. Посилені розкладачки розраховані на людину масою 150, 180, 200 кг.
Різновиди розкладачок за основою
Конструкція розкладачки дуже проста – ніжки, рама та основа, яка служить опорою для матраца або безпосередньо спальним місцем. Від того, як зроблено кожен елемент, залежить і ціна, і зручність, і довговічність.
Ніжки та рама
Основні матеріали для цих складових – сталь і алюміній. Сталь міцніша, але й важча. Для захисту від корозії сталеві елементи покривають фарбою, яка з часом може потріскатися. Алюміній легкий, не боїться корозії, але він здатен гнутися від навантаження. Зрідка ніжки й раму роблять з дерева – такі моделі призначені для домашнього використання.Тканинна основа
Міцна тканина з поліпропілену або подібного матеріалу натягується на раму за допомогою пружин. Конструкція класична, проста, легка, дешева, догляд за нею не потребує зусиль. У складеному вигляді займає мало місця. У комплекті немає матраца, тому спальне місце доволі жорстке.З часом або при частому використанні тканина розтягується та провисає. Радимо використовувати зрідка.Іноді тканину або незнімний тоненький матрац натягнуто безпосередньо на раму. Плюси та мінуси такого рішення ті самі, що у класичного варіанта.
Пружинна основа
Замість тканини на сталевій рамі кріпиться оцинкована металева сітка. Вона пружна, витримує регулярне навантаження, не потребує спеціального догляду. Матрац знімний, зазвичай продається в комплекті. Такі розкладачки коштують трохи дорожче тканинних моделей і підходять для регулярного використання.Ламелі
Складане ліжко з ортопедичною підтримкою. Гнуті дерев'яні планки вставляються в пази на рамі, прогинаються більше або менше в залежності від ваги людини, добре підтримують матрац, сприяють здоровому відпочинку. Не заважають вентиляції та відведенню вологи. Ліжко комплектується матрацом, звичайним або ортопедичним. Найдорожчий різновид. За потреби можна використовувати як постійне спальне місце.Різновиди розкладачок за функціональністю
Навіть від розкладного ліжка хочеться отримати максимум користі. У базових розкладачок всього одна функція – служити місцем для сну. Однак є моделі, які дарують більший комфорт.Складана
Найпростіша конструкція, що дозволяє економити місце. У складеному вигляді розмір по довжині зменшується у 2-3 рази.
З упором для матраца
Виступи в узголів'ї та узніжжі ліжка не дають зіслизнути матрацу, а разом з ним – і людині, що спить. Моделі з ламелями часто мають невисоке узголів'я-поличку, яке також виступає як упор для матраца.
З регулюванням підголівника
Якщо перед вами дві майже однакових розкладачки, яку вибрати? Надайте перевагу тій, у якої підіймається підголівник. З такою опцією під час відпочинку можна обійтися тонкою подушкою або зовсім не брати її. Часто підголівник має декілька положень і фіксується за допомогою засувок.
Крісло-ліжко
У багатьох туристичних розкладачках підголівник підіймається, а ніжна частина опускається. Є й інший механізм: сидінням служить нижня частина, а підголівник і середина ліжка утворюють спинку. Широке крісло-ліжко зробить відпочинок на природі або риболовлю ще приємнішими.
З коліщатками
Ліжка з ламелями зазвичай не такі вже й маленькі та легкі в складеному вигляді, тому їх доповнюють коліщатками. Розкладачку не доведеться носити – ви просто перекотите її в потрібне місце.
З регульованими ніжками
На пікніках і в кемпінгах розкладачку доводиться ставити на нерівній поверхні. До таких умов пристосовані моделі з індивідуальним регулюванням висоти ніжок.
Різновиди розкладачок за комплектацією
Якщо у вас немає ні балкона, ні комори, складане ліжко буде стояти в кімнаті. Чи може стати у пригоді розкладачка, яку нема куди сховати? Це не єдине питання, яке потрібно вирішити. Можливо, доведеться замислитися про знімний матрац і місце для його зберігання.З тумбою
Часта плутанина – між назвами «розкладачка з тумбою» та «розкладачка в тумбі». Під першою назвою фігурує ліжко, що має невелике узголів'я. У складеному вигляді це узголів'я перетворюється на поличку або тумбу.
Якщо розкладачка найчастіше складена та стоїть в кімнаті, на полиці можна розмістити потрібні речі. Такі меблі габаритні, але все ж залишаються мобільними.Другою назвою описується складане ліжко, що повністю ховається в тумбу. Зазвичай це модель з непоганим матрацом, однак її мобільною не назвеш, і в дорогу таку взяти не вдасться.
З матрацом
До розкладачки з тканинною основою можна окремо купити матрац. Якщо він буде тонкий, поролоновий, то складати ліжко можна разом з ним. Щоправда, термін служби у такого матраца недовгий. При покупці надійнішого та товстішого матраца доведеться подумати, де ви будете його зберігати.
Різновиди розкладачки за призначенням та застосуванням
Що ширший вибір, то важливіше зрозуміти, для чого саме вам потрібна та чи інша річ. У розкладачок різне призначення – від нього залежать характеристики конкретної моделі. Якщо це не врахувати, можна купити дороге ліжко та розчаруватися в ньому.
Для саду
Завдання дуже просте: в гарну погоду виставити розкладачку на вулицю, а в погану – прибрати. Тут буде корисним легке, негабаритне ліжко, що не займає багато місця при зберіганні. Чим легша розкладачка, тим менше вона буде вгрузати в землю. Якщо у вас є викладений плиткою майданчик, на ньому можна поставити масивніше ліжко з ламелями та хорошим матрацом.Для пікніка
Ідеальна розкладачка для виїзду на природу мало важить і легко поміщається в багажник. Це в основному стосується моделей з тканинною основою без матраца. Однак зверніть увагу на максимальне навантаження, оскільки на пікніках розкладачку використовують як лаву, на яку сідає три-чотири людини.Для туризму
Туристу в поході важлива вага та розмір кожного предмета. Розкладачки для туризму важать не більше 5-6 кг, в складеному вигляді поміщаються в невеликий чохол, легко розкладаються на привалі, витримують більше навантаження. Матрац у них не передбачений, зустрічається індивідуальне регулювання висоти ніг.Для дитячого садка
Трапляється, що в садочок дитині потрібно купити розкладачку. Бажана модель – завдовжки 150-160 см, з ламелями та матрацом, а також з коліщатками. Однак радимо поцікавитися, хто розкладатиме та прибиратиме ліжко. Якщо це робитиме дитина, перевірте, чи виходить у неї, чи всі маніпуляції безпечні.
Варіанти матраців для розкладачки
Розкладачка без матраца – прийнятне спальне місце, з матрацом – ще й комфортне. Наскільки м'яким буде ложе та як довго воно прослужить, залежить від наповнювача. Ось кілька порад, як обрати розкладачку з матрацом.
Розкладачки, укомплектовані матрацом, складаються разом з ним. Стандартна висота матраца – 5-10 см. Наповнювачем виступає поролон, регенероване натуральне волокно або синтетичний матеріал.
Синтетика – холкон, піна з ефектом пам'яті, латекс – гіпоалергенна, має невелику вагу, не заважає вентиляції, не страждає, якщо матрац скручувати в трубку. Ці матеріали добре зберігають тепло.Поролон, листовий або у вигляді крихти, швидко виходить з ладу. Натуральний наповнювач, наприклад, повсть, здатний накопичувати вологу, потребує провітрювання, може викликати алергію, відрізняється відносно великою вагою, займає багато місця.
Рекомендації
Дочитавши до цього місця, ви вже знаєте, для чого вам потрібне розкладне ліжко та як його вибрати. Залишилися деякі деталі, на які ми радимо звернути увагу при купівлі.
- Товщина та діаметр труб, з яких зроблено раму та ніжки. Чим труби товщі, тим міцніша та важча конструкція. Звичайний діаметр сталевої труби – від 18 до 25 мм. Товщина стінок алюмінієвого каркаса – до 1,5 мм.
- Розмір пружин. Для пружин, які натягують тканину, використовують дріт діаметром не менше 2 мм. Сама пружина в діаметрі доходить до 15 мм.
- Обробка каркаса. Для захисту від іржі сталевий каркас покривають полімерною фарбою. Покриття має бути рівномірним, без здуття, подряпин і відколів.
- Якість кріплень. Добре, якщо ніжки, рама, засувки підголівника легко рухаються, але не хилитаються.
- Шви на тканині. Слабке місце деяких розкладачок – неякісні нитки та нерівна строчка.