Назва "письмовий стіл" звучить солідно. Це не куточок на кухні, де можна притулитися з блокнотами, і не стіл в кафе, на якому ледь вміщається ноутбук і чашка кави. За власним столом можна сісти, включити лампу, без поспіху викласти всі необхідні папери і аксесуари, звіритися з планувальником і взятися до роботи. За таким столом вирішуються математичні задачі, розробляються угоди, конструюються космічні кораблі... І саме цей письмовий стіл, виявляється, може бути різноманітним за функціональністю і оснащенням. Наша стаття розповість про те, яке робоче місце потрібне дитині, а яке дорослому, який матеріал і форму краще обрати, як правильна посадка впливає на ефективність роботи.
З нашої статті ви дізнаєтесь:
• як обрати письмовий стіл для дому чи офісу;
• як висота письмового столу залежить від зросту людини;
• як обрати письмовий стіл для школяра;
• як правильно обрати письмовий стіл для двох дітей;
• який стіл підійде для кабінету.
Зміст
- Різновиди письмових столів
- Форма
- Розміщення
- Розмір і висота
- Матеріал
- Функціональність та оснащення
- Як обрати письмовий стіл дитині
- Письмовий стіл для школяра
- Обираємо письмовий стіл для двох дітей
- Стіл для кабінету
- Як правильно сидіти за письмовим столом
Різновиди письмових столів
Столи, котрі називають письмовими, на практиці використовуються для різних занять. В залежності від основної діяльності розрізняють декілька видів:• Письмовий стіл. Це місце, за яким можна виконувати домашнє завдання або працювати з документами. Для зошитів, канцелярського приладдя та інших необхідних речей знайдеться місце в тумбах, шухлядах і на полицях.
• Стіл з місцем для комп'ютера. У такого столу є ніша для системного блоку, підставка під монітор, висувна поличка для клавіатури. Крім того, частина стільниці відведена для письма, є місце для зберігання паперів.
• Стіл з системами зберігання. Єдине робоче місце, де все необхідне знаходиться під рукою. В такому випадку стільниця не захаращується, завжди можна знайти місце для роботи з ноутбуком. Чудовий варіант для школярів і дорослих, які працюють вдома.
• Стіл-трансформер. Компактний варіант для тих, кому письмовий стіл потрібен час від часу. В складеному вигляді зазвичай він виглядає як шафа, дверцята якої перетворюються на стільницю. Також є столи з механізмом трансформації, який перетворює прямокутний стіл в Г-подібний за рахунок повороту або висування додаткової стільниці.
• Парта. Стіл, у котрого регулюється висота ніжок і кут нахилу стільниці, найбільше підходить для школярів. У дитини за правильно відрегульованою партою зберігається правильна постава, не псується зір.
Форма
На відміну від журнальних і обідніх столів, яким інколи можуть надавати чудернацьких форм, робочі столи зазвичай роблять трьох основних видів.- Прямокутні. Впишуться в будь-яку кімнату, можуть бути різного розміру, підходять для всіх видів робіт. Часто їх доповнюють тумбами, шухлядами і полицями для найбільш зручної організації простору.
- Г-подібні. Найкращий варіант, якщо стіл треба поставити в куті кімнати. Він дозволяє зонувати робоче місце, виділити місце для роботи з документами і з комп'ютером.
- П-подібні. Масштабне робоче місце для тих, хто цілий день проводить за письмовим столом. На П-подібному столі теж легко виділити зони для різних справ. Виготовляється такий стіл на замовлення під конкретне приміщення, займає достатньо багато місця.
+ 6 кольорів
В наявності
Арт.: M000037902
+ 10 кольорів
Під замовлення, від 21 дня
Арт.: M000035200
Розміщення
Ідеальний варіант для розміщення письмового столу – боком до вікна, щоб світло падало зліва (для лівшів – справа). На практиці доводиться пристосовуватись до планування кімнати і облаштовувати робоче місце з врахуванням інших меблів. Є декілька типів розміщення столів, про них йдеться далі.У кутку
Прямокутний і Г-подібний стіл часто ставлять в куті кімнати. Таке розміщення економить простір. Системи зберігання перетворюють такий стіл на міні-кабінет. Г-подібний стіл можна розмістити в невеликому приміщенні, навіть на лоджії.Біля стіни
Вздовж стіни зазвичай ставлять прямокутні столи. Такий варіант підійде для маленької кімнати, де окрім робочого є ще й спальне місце. Також це вдале рішення, якщо стіл потрібен двом дітям. На довгому столі, встановленому вздовж стіни, можна розмістити два монітори, створити простір для роботи з кресленнями. Таке робоче місце легко доукомплектувати полицями і тумбами. При такому розміщенні, швидше за все доведеться подбати про додаткове освітлення.Біля вікна
Добре освітлене робоче місце, котре майже не зменшує площу кімнати – це очевидні плюси столу біля вікна. Стіл ставлять так, щоб людина сиділа обличчям, або лівим боком до вікна. В кабінетах, де за столом доводиться сидіти спиною до вікна, може бути незручно працювати за комп'ютером, в цьому випадку на виручку приходять жалюзі або ролети. Якщо дозволяє планування, можна по обидві сторони від вікна розмістити полиці або стелажі.Розмір і висота
Готові письмові столи мають різну довжину і ширину, але майже завжди однакову висоту. Такі норми продиктовані держстандартами і уявленнями про середньостатистичного користувача. Наприклад, український ДСТУ 8604:2015 визначає, що висота робочого столу для офісу має бути 70-75 см. Якщо уважно вивчити цей документ, виявиться, що ця висота розрахована для людини зростом 170 см.
Але що, як вам потрібен стіл для школяра зростом 140 см? В цьому випадку відстань від підлоги до краю стільниці має складати 58-60 см, простір для ніг між підлогою і стільницею – 48-50 см. Дорослій людині зростом 180 см знадобиться стіл заввишки 80 см з простором для ніг 68 см.
Розмір стільниці залежить від призначення столу. В ДСТУ 8604:2015 мінімально рекомендована довжина – 120 см, ширина – 50 см. При таких параметрах можна легко дістати до всього, що лежить на столі.
Звісно, для міні-офісу в лоджії або для роботи з двома моніторами параметри будуть інші. Перед тим як обрати письмовий стіл для дому, подумайте про мету його використання – так ви не прогадаєте з габаритами.
Продано
Арт.: M000031766
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000031761
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000031859
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000031762
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000031764
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000031763
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Матеріал
Стіл для письма можна зробити з чого завгодно. Одні матеріали використовуються частіше, інші – рідше. В будь-якому випадку можна підібрати доступну і практичну модель, або презентабельний довговічний стіл, або дещо оригінальне.ДСП
Дуже популярний і доступний матеріал, стійкий до офісних навантажень. Може імітувати текстуру і колір дерева, мати пастельне або яскраве забарвлення. Стіл з ДСП можна доповнити такими самими тумбами, полицями, стелажами. Такі меблі не потребують спеціального догляду. Обираючи меблі з ДСП, переконайтесь в тому, що фурнітура надійно закріплена, а кромка добре приклеєна.МДФ
Популярний і достатньо недорогий матеріал, котрий часто використовують для виготовлення меблів. Приваблює високою якістю, широкою палітрою кольорів і текстур. Такі меблі довговічні, при цьому легкі в догляді. Зустрічаються столи, виготовленні в комбінації дерева і МДФ.Дерево
Якщо потрібен презентабельний стіл для кабінету або екологічне і безпечне робоче місце для дитини – віддайте перевагу дереву. Натуральне дерево ніколи не виходить з моди, воно має гарний вигляд і приємне на дотик. Нажаль, на дерев'яній стільниці можуть з'являтись подряпини і вм'ятини, особливо це властиво для м'якої деревини. З масиву сосни роблять бюджетні меблі, для дорогих столів використовують дуб, ясен, бук та інші цінні породи дерева.Продано
Арт.: M000031859
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000055792
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000083308
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000083278
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000055752
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000083309
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000056047
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Продано
Арт.: M000031759
Сповістити про наявністьНе сповіщати про наявність
Скло і пластик
Стіл із загартованого скла швидше за все підійде дорослому ніж дитині. Він завжди виглядає стильно і сучасно, але не завжди практичний.Функціональність та оснащення
Власне, окрім поверхні для письма, малювання або креслення стіл може мати додаткові опції, головна їхня задача – підтримка порядку і створення комфортних умов для роботи.
• Місця для зберігання. Полиці, шафи, тумби, шухляди можуть розміщуватись під столом, над ним, збоку. Це може бути модульна система для зберігання, або єдиний зі столом комплекс.
• Надбудови для роботи з комп'ютером. Монітор бажано встановити на підставку, клавіатуру, розмістити на висувній полиці. Для системного блоку і оргтехніки теж необхідні окремі місця.
• Упорядкування кабелів. Дроти від лампи, комп'ютера, зарядного пристрою ховають в каналах під стільницею і виводять назовні за допомогою тримачів або через отвір в стільниці.
• Телескопічні ніжки. Стануть в нагоді, якщо столом користується дитина, або якщо ваш зріст відрізняється від середнього.
• Стільниця з регулюванням кута нахилу. Допоможе піклуватись про здоров'я спини і зору.
• Стіл-трансформер. Такий стіл може легко створити додаткове робоче місце, якщо така необхідність виникне.
Як обрати письмовий стіл дитині
Письмові столи для дітей бувають двох видів – з регулюванням висоти і кута нахилу стільниці і без такої можливості. Регульований ортопедичний стіл іноді для зручності називають партою. Він має дві головні переваги.• висота ніжок змінюється – можна купити стіл, що називається, на виріст;
• стільниця може підніматись і опускатись.
Більшість регульованих столів підходять дітям зростом від 120 до 190 см. Вам не доведеться сушити голову, який письмовий стіл обрати для першокласника, а який вже за кілька років купувати для підлітка. Спочатку це буде простір де школяр зможе ліпити і малювати. Потім тут же першокласник буде виконувати домашнє завдання. І навіть коли дитина стане старшокласником, а потім вступить до ВУЗу все одно буде комфортно відчувати себе за таким столом.
У парти є один мінус – доволі висока ціна. Та попри це витрати виправдані, тому що цей предмет меблів прослужить не менше 10-15 років.