Кухонний стіл – це чотири ніжки і кришка з ДСП, застелена клейонкою. Знайомий образ, чи не так? Естетики в цьому мало, місця теж мало, а хочеться, щоб було і зручно, і гарно. Отже, настав час підібрати сучасний кухонний стіл. Скляний або дерев'яний, масивний або витончений, прямокутний або круглий, білий або яскравий. А можна спорудити цілий кухонний острів або обійтись барною стійкою. Фантазію розпалюють фото стильних інтер'єрів на сайтах, – і ви вирушаєте на пошуки. Та ось починаються труднощі: потрібно гармонійно вписати стіл в інтер'єр, не прогадати з його розміром і не вийти за рамки бюджету. Чи можливо самому вирішити це питання? Можливо. В нашому дописі ви знайдете відповіді на всі питання про кухонні столи.
А щоб всі ці заняття приносили задоволення, стіл має бути гарним, зручним, просторим, функціональним, надійним і стійким. З нашої статті ви дізнаєтесь:
• як правильно вибрати кухонний стіл;
• чому важливо правильно обрати матеріал кухонного столу;
• де будуть доречними столи-трансформери;
• який стіл підійде для маленької кухні;
• в чому особливість вибору обіднього столу для квартири-студії;
• який обідній стіл обрати для їдальні;
• яку роль відіграє колір кухонного столу;
• як поєднувати стіл і стільці на кухні.
ЗМІСТ
- Стиль
- Форма
- Розмір
- Висота
- Матеріал
- Колір столу на кухні
- З чого роблять ніжки для кухонного столу
- Кількість ніжок
- Обідній стіл-трансформер
- Чим замінити кухонний стіл
- Кухонний стіл для маленької кухні
- Стіл для кухні більшої площі
- Стіл для їдальні
- Стіл для квартири-студії
- Як підібрати стільці
Стиль
Параметрів, за якими обирають столи, безліч: форма, розмір, колір, матеріали. Але перш за все треба відштовхуватись від того, для якого інтер'єру ви вибираєте нові меблі. Це спростить вибір. Якщо кухня чи їдальня має класичний інтер'єр, підбирайте стіл з натурального дерева або матеріалів, що його імітують. Декор стільниці має бути елегантним та без зайвої претензійності. В інтер'єри в стилі бароко або модерн, навпаки, підбирайте стіл з дорогих порід дерева, з гнутими ніжками, різьбленням, інкрустацією та іншим оздобленням.Простота ліній – ознака скандинавського стилю. Стіл може бути дерев'яним, але позбавленим будь-якого декору. Родзинкою такого столу може бути стільниця з мінімально обробленого дерева.
Інтер'єр стилю лофт – це чіткі контури і поєднання різних матеріалів. Прямокутний стіл з дерев'яною стільницею і металевими ніжками впишеться в нього якнайкраще. Кухню стилів поп-арт і контемпорарі прикрасять столи яскравих кольорів зі скла, металу і пластику. Ці столи цілком можуть бути незвичної форми. Візитівка стилю хай-тек – це використання скла і металу, висока функціональність. Тут підійде стіл лаконічної форми, яскраві кольори можна використати в якості акцентів.
В магазинах і на сайтах столи не посортовані за стилями, і тому не завжди просто їх уявити у своїй кухні. Щоб спростити вибір, рекомендуємо заздалегідь переглянути зразки інтер'єрів і звернути увагу на те, який стіл обрати для кухні того або іншого стилю.
Форма
На фотографіях інтер'єрів зустрічаються столи-багатогранники, столи ніби зроблені з розплавленого і застиглого пластику, стільниці з поперечного спилу дерева… Але зазвичай готові столи бувають чотирьох форм:✔ Прямокутні.
✔ Квадратні.
✔ Круглі.
✔ Овальні.
Також зустрічаються багатокутні моделі, які за характеристиками схожі на прямокутні або круглі.
Прямокутні
Прямокутний стіл, в залежності від його розміру, гармонійно доповнить будь-яке приміщення. За ним може вміститись 6 осіб, але це також гарний вибір для великого застілля. В компактній кухні його можна присунути до стіни, а у великій їдальні – поставити в центрі. У прямокутної стільниці можуть бути прямі довгі і заокруглені короткі сторони.• Найпопулярніша форма.
• Пасує до кімнат звичайної форми.
• Може стояти в кутку, біля стіни, в центрі.
• Раціонально використовує простір.
• Підходить як мінімум для 6 персон.
Квадратні
Квадратний стіл гармонійно впишеться в маленьке приміщення. Його часто ставлять біля стіни або в кутку, це дозволяє зекономити простір. Невеликого квадратного столу вистачить для 4-х осіб. Модель, розрахована на 8-х, буде занадто громіздкою.• Ідеальний для маленьких кухонь.
• Люди за столом добре бачать один одного, їм зручно спілкуватись.
• Підходить для 4-х осіб.
• Два столи можна зсунути, створивши таким чином простір для більшої компанії.
Круглі
Круглий стіл ніби створений для центру кімнати. За необхідності навколо такого столу розміститься більше людей, ніж навколо прямокутного або квадратного. Компактні моделі також знаходять своє місце в кутах маленьких кухонь, але простір при цьому не завжди використовується раціонально. Ті ж переваги і недоліки мають восьмикутні стільниці.• Візуально збільшують кімнату.
• Більше простору за столом.
• Зручний для 4-6 персон.
Овальні
Овальний стіл за характеристиками схожий на прямокутний. Його перевагою є відсутність гострих кутів і можливість розсадити людей ближче один до одного, так само як за круглим столом.• Має всі переваги прямокутного столу.
• Візуально з'їдає менше простору, ніж прямокутний стіл.
• Позбавлений гострих кутів, а тому підходить для сімей з маленькими дітьми.
• Підходить для вузьких або невеликих приміщень, де потрібно розмістити більше людей.
• Розрахований на 6-8 осіб.
+ 3 кольори
В наявності
Арт.: M000047380
+ 9 кольорів
Під замовлення, від 14 днів
Арт.: M0000148287
Під замовлення, від 35 днів
Арт.: M0000134844
Під замовлення, від 35 днів
Арт.: M0000134859
+ 2 кольори
Продано
Арт.: M000094134
Столи нестандартної форми, наприклад, трикутні, мають свої переваги і недоліки. Доведеться зважати на те, чи можна такий стіл посунути до стіни або в куток, як він буде поєднуватись з іншими предметами в приміщенні.
Розмір
Розмір столу залежить від двох аспектів – площа і форма приміщення і кількість людей, яку треба зібрати за столом. Очевидно, що чим менший простір приміщення, тим меншим має бути стіл. У велику кімнату можна поставити і габаритні меблі. Відразу треба передбачити, що буде розміщено поблизу столу. Від краю столу до найближчого предмету має залишитись не менше 1 метра, до стіни – щонайменше 130 см. Щоб вільно відсунути табуретку і сісти, потрібно 50 см, якщо ви будете користуватись стільцями, залиште 60-70 см.Для того щоб визначитись, як обрати обідній стіл потрібного розміру на кухню, дизайнери використовують ергономічну формулу: мінімум 60 см ширини і 30-40 см глибини на одну персону. При такому розрахунку вистачить місця для і столових приборів, і для спільних страв, не доведеться штовхатись ліктями з сусідами.
Занадто великі столи теж незручні – складно дотягтись до їхньої середини, люди на протилежних сторонах столу будуть занадто далеко один від одного.Простим є розрахунок кількості місць за столом – кількість членів вашої родини плюс 1-2 гостя. Врахуйте, що стіл вам знадобиться дещо більшого розміру, якщо у вас часто збираються великі компанії, столом ви користуєтесь не лише для обідів, а і для ігор, і для посиденьок за чашкою кави.
Мінімальний розмір прямокутного столу для 4-6 чоловік – 60 × 120 см. Якщо такий стіл присунути довгим боком до стіни, як часто це роблять в невеликих кухнях, то чотири особи розмістяться за ним комфортно. Щоб розмістити шістьох осіб, доведеться стіл відсунути від стіни і забезпечити доступ до столу з усіх сторін. Для сім’ї або компанії з 8-10 персон потрібен прямокутний стіл розміром хоча б 100 × 180 см. Якщо на застілля ви запросили більше 10 гостей, орієнтовний розмір столу має бути – 110 × 240 см.
Рекомендації щодо розміру овального столу приблизно такі ж. До того ж, за необхідності, за столом, який не має кутів, можна розмістити більше людей. За круглим столом діаметром 90-120 см комфортно розмістяться 4-6 персон. На компанію до 8 чоловік уже знадобиться стіл діаметром хоча б 130-150 см. Більш громіздкий круглий стіл може бути незручним. Квадратний стіл з довжиною сторони 90 см рекомендується лише для 4 осіб, зате стіл 120 × 120 см підійде для компанії з 6-8 осіб.
Є ще один спосіб визначення оптимального розміру столу на кухню. Його площа має займати приблизно шосту частину площі приміщення. Тобто, в кухні площею 10 кв. м знайдеться місце для столу величиною 100 × 180 см. Але, обираючи розмір столу, важливо також враховувати площу приміщення.
Висота
Не завжди при покупці столу ми звертаємо увагу на його висоту. Так відбувається тому, що стандартні моделі мають стандартну висоту стільниці 75-80 см. Але якщо ви вирішили замовити індивідуальне виготовлення меблів, то перед тим як обрати стіл на кухню, варто замислитись про ідеальні саме для вас габарити. Оптимальна відстань від підлоги до краю стільниці залежить від зросту людини. Висота 75-80 см підійде для середнього зросту 165 см.Щоб обчислити висоту столу для людей іншого зросту, потрібно середній зріст дорослих членів родини помножити на стандартну висоту столу 75 см і поділити на середній зріст 165 см. Таким чином, для людей зростом 180 см зручним буде стіл, вищий 85 см. Для людей зростом 150 см – менше 70 см.
Якщо ви плануєте об'єднати поверхні для прийому їжі і приготування, то доведеться врахувати, що висота зони приготування їжі має бути не менше 85-95 см. В цьому випадку варто передбачити перепад висоти поверхонь або підібрати вищі стільці.
Матеріал
Скільки має прослужити стіл, що за ним будуть робити і яку суму ви готові витратити? Відповіді на ці питання допоможуть визначитись з матеріалом стільниці для кухонного столу. Наприклад, ДСП і пластик недорогі, але і не надто надійні матеріали, на противагу їм дерево і скло навпаки – більш надійні. Вишуканий, але складний в догляді натуральний камінь, наприклад, мармур. Незвичний в інтер'єрі – метал. Однак, всі стільниці мають свої переваги і недоліки.
ДСП
Головний плюс ДСП – різноманіття форм, розмірів, кольорів і текстур. Такий стіл впишеться в будь-який інтер'єр. Його недолік – чутливість матеріалу до води і високої температури. При не дуже дбайливому догляді стільниця з часом розбухає і вкривається пухирями. Більший термін використання має ламінована ДСП. Також життя таким столам подовжить якісно приклеєна кромка. Стіл зі шпонованої ДСП може втратити вигляд вже через 3-4 роки використання.
МДФ
Недорогий, але надійний матеріал, який за якістю і красою може прирівнюватись до дерева, але по ціні набагато дешевший нього. Як і ДСП, він може бути різноманітних кольорів і текстур. Така стільниця вимагає обережної експлуатації, але не потребує спеціального догляду.Пластик
Пластикові меблі давно перестали бути ознакою дешевої забігайлівки. Стіл з акрилу або поліуретану може стати акцентом в інтер'єрі, до того ж він приємно здивує сучасними кольорами і фактурами (а часто і ціною). Мінусом матеріалу є низька зносостійкість. Такі столи легше подряпати і затерти ніж інші, на них можуть залишитись плями від вина, соку, кави. Пластиковий стіл може деформуватись від впливу високих температур.Скло
Ефектний і надійний варіант для стільниці. Скло не боїться впливу температури, фарбуючих речовин, ножів. Загартоване і багатошарове скло (триплекс) не боїться ударів і навіть якщо розіб’ється – не утворить гострих і дрібних осколків. Варіантів оформлення скляних столів є багато: кольорові, матові, дзеркальні, з малюнком. Але щоб такий стіл завжди виглядав гарно, доведеться регулярно його полірувати, видаляючи наліт і розводи від води. Також бажано на такий стіл стелити серветки з тканини або сервірувальні килимки – так не буде виникати неприємний звук від контакту скла і посуду.Дерево
Цей благородний матеріал знайде своє місце в будь-якому інтер'єрі. Зараз популярне мінімально оброблене дерево, хоча пофарбована стільниця теж може виглядати привабливою. Стіл з твердих порід дерева, таких як дуб, бук, ясен, вишня, прослужить дуже довго. Стільниця з вільхи або сосни чутлива до впливу гострих предметів. На ній можуть залишатись подряпини і вм’ятини. Крім того, будь-яке дерево може розбухати, якщо пошкоджений верхній захисний шар.+ 6 кольорів
В наявності
Арт.: M000084444
+ 5 кольорів
В наявності
Арт.: M000084460
Під замовлення, від 21 дня
Арт.: M0000188176
В кошикВ кошику