Хочете викинути свій диван за рік? Навряд чи. Цей предмет меблів вибирають надовго – річ солідна, потрібна, багатофункціональна. І щоб диван виявився саме таким, потрібно заглибитися в питання. Тобто – вивчити, що за наповнювач ховається під оббивкою. Наповнювачів нині дуже багато, і дуже добрих. Вони здатні служити довгі роки, забезпечувати анатомічне положення тіла під час сну, витримувати дитячі ігри, не вбирати запахи та не боятися вологості. Ціна за таке задоволення різна, але не завжди захмарна. Щоб вибрати підхожий за властивостями та вартістю матеріал, потрібно задатися питанням, як і для чого ви будете використовувати диван. А відповіді на всі питання зібрані в нашій статті. Дізнайтеся про пружинні та безпружинні наповнювачі, ортопедичну підтримку й терміни служби різних матеріалів.
З нашого гіда ви дізнаєтеся:
- які наповнювачі диванів зараз використовують;
- у чому особливість пружинних і безпружинних диванів;
- в чому плюси натуральних і синтетичних наповнювачів;
- який наповнювач дивана кращий для сну;
- з яким наповнювачем купувати диван для дитячої;
- як вибрати наповнювач для дивана виходячи з ваги людини;
- скільки служать різні матеріали наповнювача дивана.
Зміст
- Чому це важливо
- З пружинами чи без пружин?
- Наповнювачі на основі пружин
- Безпружинні наповнювачі
- Додаткові матеріали
- Наші рекомендації
Чому це важливо
Який би диван ви не придивилися, вам захочеться, щоб він прослужив довго та не втратив своєї краси. Здавалося б, треба просто вибирати якісні меблі. Так – а ще ті, які розраховані саме на ваші умови використання. Перед купівлею подумайте ось про що.- Наскільки часто ви будете користуватися диваном?
- Чи стане диван місцем для щоденного сну?
- Чи є вдома малюки або домашні тварини?
- Чи буде користуватися диваном людина з великою вагою?
З пружинами чи без пружин?
Часте питання в покупців – брати диван з наповнювачем ППУ або з пружинним блоком. Замість ППУ може бути інший пружний матеріал, але суть зберігається.Гнучкість і жорсткість дивана з пружинним блоком залежить від металевих пружин. Меблевий пінополіуретан, латекс, струтофайбер здатні стискатися і відновлювати форму завдяки особливій структурі.Разом з тим у кожного варіанту пружинної основи свої характеристики, а латекс багато в чому відрізняється від ППУ. Ці особливості варті уваги.
Наповнювачі на основі пружин
Три різновиди пружинних основ для диванів влаштовані по-різному, але мають кілька загальних характеристик. Їх основні плюси:- довго служать;
- створюють якісну поверхню для сну;
- пропускають повітря.
Незалежні пружини
Конструкція такого пружинного блоку є зрозумілою з назви: кожна пружина встановлена в окремому тканинному стаканчику та спрацьовує незалежно від сусідніх пружин. Завдяки цьому вас не підкине на дивані, якщо поруч сяде людина з великою вагою.
Висота пружин в незалежному блоці – 10-14 см, діаметр – 5-6 см, кількість на 1 кв. м – 250-300 штук. Блок кріпиться до жорсткої основи, а зверху покривається одним або кількома м'якими наповнювачами – повстю, кокосовою койрою, пінополіуретаном. Виходить в міру пружна поверхня. Ще недавно важко було знайти кутові дивани з незалежним пружинним блоком, але зараз багато таких моделей.
Переваги. Анатомічна підтримка тіла, в тому числі під час сну. Здатність витримувати велику вагу (рекомендоване навантаження – до 120-150 кг). Безшумна робота пружин. Висока повітропроникність. Довгий термін служби.
Зверніть увагу. Пружинні блоки накопичують пил. Доволі дорогий ремонт.
Бонель
У цьому блоці пружини залежні – у верхній і нижній частині з'єднані з іншими пружинами. Коли одна пружина стискається, вона тягне за собою сусідні. Якщо спати на такому дивані удвох, то людина, яка перевертається уві сні, буде будити іншу людину. Діаметр пружин у «бонелі» – до 10 см, кількість на 1 кв. м – 100-150 штук. Тим часом «бонель» теж відносять до ортопедичних наповнювачів: роботу пружин в дивані доповнює покриття з повсті або пінополіуретану.
Переваги. Ортопедичні властивості. Навантаження розподіляється по всій поверхні.
Зверніть увагу. Рекомендоване навантаження на «бонель» – 90-120 кг. Незручний для сну удвох, особливо якщо одна людина значно важча за іншу. Усередині матраца збирається пил. Ремонт обходиться дорого.