Новенький гарний диван – це завжди окраса оселі, острівець затишку і комфорту. Він ніби сам запрошує вас присісти і розслабитись. Обнова милує ваше око, і ви хвалите себе за те, яку чудову обрали оббивку. Але потім ваш диван спочатку обережно, а далі все сміливіше опановують ваші домочадці: ось дитина зліпила з пластиліну черговий шедевр, хтось неохайно їв чіпси і розтер об диван крихти, а ось і кішка залишила сліди свого перебування. І прощай краса і комфорт? Звичайно, можна нікого не пускати на диван або накрити його немарким чохлом. А можна просто почистити оббивку. Сучасні меблеві матеріали добре чистяться, і більшість плям безслідно зникають. Важливо лише правильно обрати засіб і діяти так, ніби у вас чорний пояс з прибирання. Всю необхідну інформацію щодо догляду за оббивкою ми зібрали в одній статті – читайте прямо зараз.
То як доглядати за обивкою дивану, щоб він залишався таким, яким ви його побачили в магазині? Всю необхідну інформацію ви знайдете в нашій статті.
Зміст
- Загальні рекомендації
- Профілактика
- Виведення плям
- Індивідуальні особливості тканин
- Чистка шкіри і екошкіри
Загальні рекомендації
Насамперед, як доглядати за м'якими меблями, залежить від матеріалу оббивки. Однак, є декілька загальних правил – дотримуйтесь їх, і ваш диван буде виглядати як новенький.- Чистіть оббивку регулярно, 2-4 рази на місяць.
- Видаляйте плями якомога швидше.
- Не втирайте забруднення, а видаляйте їх легкими круговими рухами від центру до країв.
- Вилиту на диван рідину збирайте сухими серветками, а вже потім виводьте пляму.
- Не сушіть мокру оббивку феном, праскою або обігрівачем.
- Новий чистячий засіб перевіряйте на непомітній частині дивану. Обробіть тканину так, як вказано в інструкції і оцініть, чи не постраждала оббивка.
- Перед тим як застосувати народні засоби, проведіть такий самий тест.
- Дотримуйтесь рекомендацій виробника меблів щодо чистки.
- Не використовуйте одночасно два різних чистячих засоби – в результаті їх взаємодії можуть утворюватись речовини, небезпечні для людини.
- Під час роботи з засобами для виведення плям одягайте гумові рукавички, окуляри і респіратор.
- Дайте меблям провітритись після хімічної чистки.
Профілактика
Регулярна чистка оббивки не складна і не вимагає багато часу. Її мета – запобігти появі стійких плям, котрі доведеться виводити спеціальними засобами.
Більшість оббивочних матеріалів добре переносять чистку пилососом. Для цього виробники пилососів оснащують їх насадкою-щіткою, призначеною для меблів.
Вологостійкі тканини, екошкіру, натуральну шкіру можна протирати злегка вологою губкою або серветкою. Зайву вологу легко прибрати сухою серветкою з мікрофібри.
Оббивка з віскозою у своєму складі вимагає тільки сухої чистки. Віскозні волокна страждають від контакту з водою, і диван втрачає привабливий вигляд.
До сих пір користуються найпростішим дідівським методом чистки дивану від пилу – накривають його вологим простирадлом і вибивають. Простирадло збирає пил і не дає йому розлетітись кімнатою.
Сучасніший і ефективніший метод – застосування пароочищувача. Він прибирає пил і знезаражує поверхні. Пароочищувачем можна обробляти більшість тканинних оббивок, але для натуральної шкіри і екошкіри такий спосіб чистки не підходить.
Виведення плям
При покупці дивану магазин зазвичай дає рекомендації по догляду за меблями. Добре, якщо це книжечка, де вказані способи чистки і виведення плям: з нею можна звіритись в будь-який момент.
Деякі свіжі плями видаляються вологою губкою, або мильним розчином. Для інших знадобляться спеціальні засоби для виведення плям, котрі впливають на той чи інший тип забруднень.
Засоби для виведення плям розрізняють не лише по виду забруднень, а і по виду оббивки, для якої вони призначені. Наприклад, мікрофібру можна чистити нашатирним спиртом, а от флок спирт лише пошкодить.
Кисневі відбілювачі можна застосовувати лише на світлій оббивці. Для обробки плями бажано взяти білу серветку, тому що кольорова під дією засобу може полиняти на оббивку.
Індивідуальні особливості тканин
Якщо у добросовісного продавця побутової хімії запитати, як доглядати за оббивкою м'яких меблів, він уточнить, про яку оббивку йде мова. Різні тканини вимагають різного підходу, і те, що піде на користь одним, іншим може нашкодити.
Бавовна
Бавовняну оббивку можна пилососити або чистити м'якою щіткою. Для виведення плям підходить мильний розчин, неагресивні засоби без хлору. Пароочищувач використовувати небажано, оскільки від впливу гарячої пари тканина може деформуватись і втратити колір. Такого самого догляду вимагають тканини з високим вмістом натуральних волокон.Рогожка
Звичайна чистка пилососом і вологою губкою збереже зовнішній вигляд дивану з рогожки. Усунути плями можна спреями, піною або розчинами без відбілювачів і розчинників. Прати рогожку небажано – тканина може втратити щільність і деформуватись.Флок
Напиленню на флоковії оббивці буде корисним прибирання за допомогою пилососа і періодична обробка вологою губкою. З плямами справиться мильний розчин.В жодному разі не використовуйте спирт, бензин, ацетон: органічні розчинники буквально розплавляють флокову тканину.
Засмальцьовані місця очистяться, якщо їх обробити пароочищувачем або паром з праски з невеликої відстані, а потім пройтись м'якою щіткою.